0
0
0
s2smodern
powered by social2s
mrt
11

16   Stan de Hond"Bedankt, was zeker gezellig, leuk om lekker over voetbal te ouwehoeren". Het waren de woorden van een Kapelle-man, na de wedstrijd Lebo 1 - Kapelle 1. Helaas niet van de Kapelle-spelers, zij lieten zich niet zien in de kantine van Lebo. Dit in tegenstelling tot de Lebo-spelers, die uit bij Kapelle (en bij elke uitwedstrijd) ALTIJD de kantine van de tegenstander bezoeken. Was er een reden om de kantine niet te bezoeken? Zeker niet, de wedstrijd was in sportieve sfeer verlopen. Toch waren er enkele ................ (Lees Meer)

gespreksonderwerpen. Op een "voetbal-inside" achtige manier werden deze onderwerpen eens (positief) kritisch onder de loupe genomen. Zowel in de bestuurskamer als in de kantine. Allereerst de wedstrijd. Daar was iedereen het wel over eens. Kapelle liet zien over veel snelheid in de voorhoede te beschikken en de behendige aanvallers maakten gebruik van de bespeelbare ruimte. Lebo kon voetballend goed mee, onder aanvoering van Oscar, die samen met Sven voetballend goed uit de voeten kwamen op het middenveld. De eerste 30 minuten gingen gelijk op en waren er wat kleine kansen over en weer. Toch kwam Kapelle op 0-1. Lebo is in de aanval, bij de hoekvlag een zuivere overtreding op Oscar (bodycheck), echter scheidsrechter de Jong laat doorspelen en in de snelle omschakeling (en mede doordat Lebo positioneel niet goed stond) rondde de Kapelle aanvaller de snelle tegenaanval prima af. Een domper voor de boys, die tot dat moment met enerzijds veel passie en inzet, maar anderzijds ook met goed veldspel, het Kapelle moeilijk maakten. Na rust kwam Kapelle (te makkelijk) op 0-2. Balverlies in de Lebo-verdediging (verkeerde pas), een cadeautje. Even leek het erop dat Lebo terug komt in de wedstrijd. Een afgemeten voorzet van Jesper, Stan kopt de bal prima binnen, 1-2 met nog ruim 20 minuten te spelen. Toch weer vlak daarna de 1-3. Een kopie van de 0-2, weer een cadeautje. En als dan uit een vrije trap keeper Jeffrey de bal niet onder controle krijgt, kan de inkomende aanvaller binnen tikken. 1-4. Uit een strafscop vlak voor tijd maakt Jasper Verdonk de 2-4 eindstand. Waren er nog meer gespreksonderwerpen? Jazeker. Waarom honoreert voor rust de scheidsrechter elk vlagsignaal van beide assistenten, om na de rust elk vlagsignaal van Lebo-assistent te negeren en van de Kapelle te accepteren? Waarom maken trainers en leiders zich zo druk "om niets", en accepteert de leidsman steeds wegwerpgebaren? Waarom zoekt een gewisselde speler het publiek op, omdat hij meent "iets" gehoord te hebben? Waarom wordt er geen gele kaart gegeven (en in dit geval 2e, dus rode kaart) als een speler express geen afstand neemt bij een vrije trap (en waarom daarna doorspelen)? Allemaal vragen die onderling werden besproken, in goede harmonie onder het genot van een hapje en een drankje. Uiteindelijke conclusie: voetbal is een leuk spelletje, als de spelers in het veld laten zien waarom ze graag voetballen (deze middag overigens sportieve wedstrijd). Voetbal is emotie, maar kan ook te veel zijn. Trainers, leiders, scheidsrechter, assistenten en publiek hebben hierin ook hun (sportieve) verplichting.